Strona głównaDukowanieRóżnica między drukiem krótkoterminowym a drukiem na żądanie

Różnica między drukiem krótkoterminowym a drukiem na żądanie

Różnica między drukiem w krótkim nakładzie a drukiem na żądanie Znajomość różnicy między drukiem w krótkim nakładzie a drukiem na żądanie jest kluczowym punktem, aby móc zrozumieć te dwie usługi drukowania. Krótkoterminowe drukowanie i druk na żądanie są nieco podobne, być może w procesie. Jednak te dwie mają swoje odmienne cechy.

Z definicji krótki termin to termin branżowy używany do opisania replikacji lub duplikacji w małych ilościach, zwykle od 1 500 kopii. Drukowanie krótkoterminowe pozwala drukować mniejsze ilości. Możesz wydrukować zaledwie 500 kopii wszystkiego, czego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy są to kolorowe pocztówki, plakaty czy ulotki. Krótkoterminowe drukowanie oznacza również, że możesz szybciej odzyskać swoje potrzeby drukowania.

A druk na żądanie to najnowsza technologia, która wykorzystuje techniki druku cyfrowego do tworzenia standardowych wydruków w szybkim i opłacalnym procesie.

W odniesieniu do ich odmienności, drukowania na żądanie, jest to tworzenie jednego egzemplarza na raz za pomocą różnorodnych metod produkcji i produkcji krótkoterminowej, która wytwarza bardzo niewielką ilość, głównie wykorzystywaną do przyjęcia kursu i małych zamówień w handlu książkowym.

Druk na żądanie to dość nowa adaptacja technologii drukowania krótkoterminowego, którą większość firm poligraficznych wykorzystuje do produkcji wysokiej jakości druku krótkoterminowego. Istnieje jednak kilka różnic między drukowaniem krótkoterminowym a drukowaniem na żądanie.

• Drukowanie na żądanie zazwyczaj zapewnia wybór standardowych szablonów i oferuje bardzo niewiele niestandardowych projektów i mało przemyślane projekty drukowania. Drukowanie krótkoterminowe nie oferuje standardowych szablonów.
• Większość usług drukowania na żądanie drukuje książki o wymiarach do 5,5 x 8,5 bez żadnych wyjątków, książki o małej objętości; nie mogą mieć nadruku na kręgosłupie. Bardzo nieliczne usługi drukowania na żądanie mogą stworzyć książkę ze zintegrowaną graficzną okładką w twardej oprawie. Drukowanie krótkoterminowe nie wymaga standardowego rozmiaru. Ponieważ drukowanie w krótkich seriach może dostosować projekt każdej książki, dzięki drukowi w krótkich seriach można również tworzyć książki, które są wyjątkowe i wyróżniają się.
• Druk na żądanie zazwyczaj tworzy tylko książki w twardej oprawie. Krótkoterminowe drukowanie pozwala na tworzenie całkowicie niestandardowych, przeładowanych lub smytych książek w twardej oprawie, które przetrwają pokolenia.
• Drukuj na żądanie drukuj publikuj swoje prace na zasadzie „tak jak jest” i pozostaw wszystko. Krótkoterminowe drukowanie może obsługiwać cały proces publikowania.

Bez względu na to, ile różnic mogą mieć te dwa, oba kończą w ten sam sposób, te dwa wykorzystują podobne cyfrowe procesy drukowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne