Strona głównaBiznesZaproszenia ślubne - trendy na rok 2023

Zaproszenia ślubne – trendy na rok 2023

Sierpień i wrzesień od lat pozostają najpopularniejszymi miesiącami, kiedy młodzi ludzie decydują sią na zawarcie związku małżeńskiego. Niezależnie od tego, ile prawdy jest w przesądzie, iż miesiące z literką “r” w nazwie zapewnić mają długie lata szczęścia i pomyślności, to ten gorący okres ślubny w roku właśnie nadchodzi! Ważnym elementem przygotowania ceremonii jest rozesłanie zaproszeń ślubnych. Jakie trendy w tym temacie obowiązują w roku 2023?   

Minimalizm górą! 

Projektanci zaproszeń ślubnych często wskazują na to, że prawdziwa siła leży w ich prostocie. Design powinien być atrakcyjny, ale jednocześnie maksymalnie oszczędny w formie. W roku 2023 sięga się często po ponadczasową klasykę, a taką są bez wątpienia gustownie wykonane monogramy. Takie zaproszenie dodaje też ważnej uroczystości niepowtarzalnego akcentu elegancji i wyrafinowania, w pewien sposób formalnego i nieformalnego zarazem. Można nawet w tak popularnym formacie pozwolić sobie na odrobinę wyszukanej typografii czy śmiałych kolorów, jednak zawsze monogram zostanie niezwykle subtelnym środkiem zaproszenia na ślub. Szczególnie dobrze sprawdzają się zaproszenia w stylu glamour, charakteryzujące się dyskretną elegancją bieli i czerni.

Niezmiennie popularne są zaproszenia w stylu boho

Nieco mniej formalne zaproszenia ślubne, ale nadal utrzymane w konwencji minimalistycznej, to te wykonane w stylu boho. Wiejskie wesela są wpisane na dobre w polską kulturę, a w nawiązaniu do nurtów artystycznej bohemy zauważyć można tą unikalną swobodę i prostotę wyrazu. Projekty zaproszeń na rok 2023 odzwierciedlają całą paletę ziemistych kolorów, z jej bogatymi, nasyconymi barwami w odcieniach czerwieni, pomarańczy oraz trawy. Czcionki proponuje się zarówno ręcznie kształtowane, jak i te użyte z gotowych wzorów. Dopełnieniem tak przygotowanego zaproszenia może być luksusowa, złota folia.

A może jednak nieco ekstrawagancji?   

Są jednak młodzi, którym w duszy nieprzerwanie gra muzyka nieco bardziej szalona. Dla nich projektanci zaproszeń ślubnych proponują w roku 2023 kartki nieszablonowe, które zaskakują swoim wykonaniem. Przykładem niech będą zaproszenia wydrukowane na cienkim szkiełku, często okraszone burgundowymi daliami czy herbacianymi różami. Takie rozwiązanie pozwala na pełne spersonalizowanie, a całość wieńczy kolorowa koperta w stylu greenery.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne