Strona głównaGrafikaGrafika wektorowa

Grafika wektorowa

Według bloga zatytułowanego „Grafika wektorowa” opublikowanego przez Neila 2 grudnia 2004 r. Na stronie www.eightlines.com autor wspomniał, że właśnie znalazł program o nazwie InkScape, który wydaje się być wektorem open source program do rysowania.
Inkscape to program do przeglądania, tworzenia i edycji rysunków wektorowych 2D. Jest to edytor SVG (open source Scalable Vector Graphics) o możliwościach podobnych do programów Illustrator, CorelDraw, Visio i innych programów do rysowania. Obsługiwane funkcje SVG obejmują tekst, ścieżki, warstwy, elipsy, gradienty, grupowanie, prostokąty, transformacje, podstawowe kształty, edycję węzłów, obrazy bitmapowe, mieszanie alfa, eksport SVG do PNG, krzywe odręczne i wiele innych. Dodatkowo, zarówno obiekty wektorowe, jak i bitmapy mogą mieć przezroczystość alfa i mogą być dowolnie przekształcane. Grafika może być również drukowana i eksportowana do map bitowych png.
Rysowanie „wektorowe” w InkScape oznacza, że ​​kiedy tworzysz kształt podobny do prostokąta, zachowuje on swoją tożsamość. Możesz łatwo wrócić i zmienić jego rozmiar, zmienić jego kolor lub przenieść go bez zakłócania reszty rysunku. Jeden z Inkscape cechą wyróżniającą jest to, że przechowuje swoje rysunki w przyjaznym dla sieci formacie XML – formacie SVG – który jest standardem, który zyskuje wsparcie na całym świecie, zarówno w oprogramowaniu zastrzeżonym, jak i publicznym. Społeczność Open Source przyjmuje teraz ten format do wszystkiego, od komputerów stacjonarnych ikony i logo firmy do animacji strony internetowej i ilustracji artystycznej.
Główną motywacją Inkscape jest zapewnienie społeczności open source pełnego narzędzia do rysowania SVG zgodnego z XML, SVG i CSS2. Dodatkowe planowane prace obejmują konwersję bazy kodu z C / Gtk do C ++ / Gtkmm, podkreślając lekki rdzeń z potężnymi funkcjami dodanymi przez mechanizm rozszerzający oraz ustanowienie przyjaznych, otwartych procesów rozwoju zorientowanych na społeczność. Ponadto ta aplikacja działa w systemach Unix (w tym Linux), Windows i Mac OS X; jednak podstawową platformą programistyczną jest Linux.
Wraz z wprowadzeniem Inkscape świat grafiki wektorowej z pewnością będzie coraz ciekawszy i bardziej atrakcyjny. Na koniec chciałbym pochwalić twórców InkScape. I nie mogę się doczekać, aby wydarzyło się coś więcej w tej aplikacji. Więcej mocy i uznania!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne