Strona głównaUncategorizedJak wybrać uchwyty flagowe?

Jak wybrać uchwyty flagowe?

Najczęściej powiewającą flagę spotykamy na fasadzie budynków użyteczności publicznej. Ponadto, flagi możemy spotkać na hotelach, szkołach oraz w budynkach biurowych. Co ciekawe, coraz częściej flaga jest spotykana również na prywatnych domach. W efekcie flaga jest elementem, który coraz częściej spotykamy w architekturze miejskiej. Powieszenie flagi wymaga zainteresowania się zakupem uchwytu flagowego. W niniejszym artykule postaramy się pokrótce przedstawić na co należy zwrócić uwagę wybierając wspomniane uchwyty flagowe.

Rodzaj uchwytu

Naturalnie po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na sposób przymocowania uchwytu. Może to być np. uchwyt, który jest mocowany do fasady budynku. W tym przypadku najczęściej wykorzystywane są śruby.

Na rynku dostępne są też tak zwane uchwyty balkonowe. W tym przypadku mówimy o uchwycie, który jest mocowany do poręczy balkonu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby ingerencji w fasadę budynku, natomiast sam montaż jest bardzo prosty i praktycznie każdy sobie z nim poradzi w ciągu dosłownie paru minut. Oczywiście w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na szerokość poręczny. Większość uchwytów tego typu jest kompatybilna z poręczami o szerokości maksymalnej wynoszącej 50mm.

Materiał

Najczęściej uchwyty flagowe są wykonane z metalu. Znacznie rzadziej można się spotkać z plastikowymi lub drewnianymi produktami. Oczywiście należy pamiętać, że metalowe uchwyty są różnej jakości. Jeśli chcemy się cieszyć niezawodną pracą przez długie lata najlepiej wybrać uchwyt wykonany ze stali nierdzewnej.

Ilość ramion oraz wymiary

Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne uchwyty jednoramienne (pozwalające na umieszczenie jednej flagi) oraz uchwyty wieloramienne (pozwalające na zamocowanie kilku flag). Dosyć łatwo zaleźć egzemplarze wyposażone w dwa lub trzy ramiona.

Poza ilością ramion warto zwrócić uwagę na wymiary uchwytu tak aby całość estetycznie komponowała się z elewacją budynku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne