Strona głównaDukowanieCzym się różnią zamienniki do drukarek od oryginalnych tuszy

Czym się różnią zamienniki do drukarek od oryginalnych tuszy

Technologia z każdym rokiem jest na coraz wyższym poziomie. W życiu wielu ludzi drukarka jest narzędziem pracy, a dla wielu jest również bardzo przydatnym narzędziem w domu. Niestety, utrzymanie tak dobrze eksploatowanego urządzenia bywa zaskakująco kosztowne. Tusze i tonery, jako oryginalny produkt potrafią swoją ceną zatrzymać człowiekowi dech w piersi. Na całe szczęście, na ratunek wtedy przychodzą zamienniki tych produktów, dużo tańsze, często o wiele bardziej wydajne, a o wyjątkowo wysokiej jakości. Tańsze produkty nieoryginalne nie różnią się niczym na papierze od tych, które są wyprodukowane przez producentów oryginalnych tuszy bądź tonerów do danego modelu drukarki. Wniosek, który się sam nasuwa, jest taki, że oba te produkty są tak samo dobre, więc bez obaw można dać odetchnąć swojemu portfelowi i zadbać o swój domowy budżet.

Stosunek ceny do ilości materiału – zalety stosowania zamienników

W wielu przypadkach mniej znaczy więcej. Tak właśnie jest w przypadku stosowania zamienników do drukarek. Mając porównanie w stosowaniu produktu oryginalnego, a zamiennika, można się zdziwić, że w momencie, gdy oryginalny tusz do drukarki już stracił swoją wydajność, zamiennik wciąż nie zawiódł. Gołym okiem, można zauważyć, ze w większości przypadków producenci oryginalnych tuszy czy tonerów nie wypełniają ich do pełna, gdyż chcą, by potencjalny klient wracał po produkt częściej, a co za tym idzie – wydawał na dane produkty więcej pieniędzy.

Dlaczego więc cena markowego produktu niewypełnianego do pełna jest znacznie wyższa od produktu nieoryginalnego, a pełnego i starczającego na dłużej? Wszystko to dzieje się, ze względu na wysokie koszty utrzymania kampanii marketingowych, reklamowych oraz promocyjnych, gdy zamienniki tonerówtuszy do drukarek są dopasowane idealnie do modeli drukarek, więc można je bez żadnych wątpliwości używać nie przepłacając. W tym przypadku tańszy produkt – nie oznacza gorszy.

Podsumowując, zamienniki są:

  • tańsze,
  • często bardziej wydajne,
  • wypełnione po brzegi,
  • wysokiej jakości,
  • równie dobre, jak oryginalnych marek.

Jak się ma gwarancja drukarki do stosowania zamienników?

Wielu użytkowników drukarek ma obawy co do stosowania zamienników tuszy i tonerów, myśląc, że stracą gwarancje na dane urządzenie. W większości przypadków jest to błędne myślenie wynikające z niewiedzy, że liczne grono producentów dopuszcza stosowanie zamienników wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych. Do sytuacji, w których zamiennik powoduje szkodę urządzenia, dochodzi niezwykle rzadko, lecz w takim wypadku, wciąż można liczyć na naprawę, której koszt pokrywa producent drukarki. Warto więc zaoszczędzić i skorzystać z wydajnego, dobrego jakościowo produktu w znacznie niższej cenie.

Co brać pod uwagę kupując zamiennik?

Dostępność oferty zamienników tuszy i tonerów do drukarek na rynku jest obszerna pod względem jakości, jak i zakresu cen. Dobrze przed zakupem zrobić rozeznanie lub skorzystać z porady na forum branżowym od ludzi, którzy są obeznani w sprawie.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czego dokładnie potrzebna jest wymiana i jaka jest dostępność danego produktu na rynku. Warto przeczytać informacje zamieszczone na opakowaniu zamiennika, a przede wszystkim o jego wydajności, co ułatwi decyzję o wyborze zamiennika.
Należy zwrócić uwagę, jakie dany produkt ma warunki gwarancji oraz co oferuje producent zamienników w momencie uszkodzenia urządzenia drukującego. Niezwykle ważne jest również sprawdzenie, czy wybrany produkt przeszedł niezbędne testy zgodne z normą (ISO/IEC 19752:2004(E); ISO/IEC 19798:2006; ISO/IEC 24711:2006), czy posiada certyfikaty, które gwarantują kontrolę jakości w trakcie produkcji (np.: ISO 9001 lub ISO 14001).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne